35. dívčí oddíl

35. dívčí oddíl vznikl spolu se založením skautského střediska. Fungujeme tedy více než 30 let. Za tu dobu jim stihla projít řada dívek. Nejsme klasickým dívčím oddílem. Fungujeme částečně dohromady s 177. chlapeckých oddílem.

Družinové schůzky každý týden máme rozdělené podle věku:

  • Ledňáčci (aktuálně 6-9 let), rádkyně rajce@paprsek43.cz
  • Světlušky (aktuálně 9-12 let), rádkyně ferda@paprsek43.cz
  • Veverky (aktuálně 12-15 let), rádkyně kaja@paprsek43.cz

Během měsíce máme většinou přibližně jednu výpravu, která je buď družinová, oddílová nebo společně se 177. chlapeckým oddílem. Jezdíme na jeden den, na celý víkend a se staršími i na podzimní nebo velikonoční prázdniny.

Jednou z nejdůležitějších částí naší činnosti je letní skautský tábor, který je opět společně ve 177. oddílem. Děti mají možnost být 14 dní v přírodě, v partě kamarádů, s kterými se stýkají i během školního roku.

Kromě našich družinových, oddílových či střediskových výprav se účastníme i skautských akcí na úrovni okresu, kraje nebo České republiky. Nabídka takových akcí je pestrá zejména v roverském věku (15+), kdy mají mladí lidé možnost poznat spoustu nových přátel a získat neobyčejné zážitky.

Rádkyně družin a vedoucí se učí od svých předchůdkyň a zároveň se vzdělávají v rámci několikastupňového skautského vzdělávání.

Kontakty:

Tereza Blumová (Rajče) rajce@paprsek43.cz (vůdkyně oddílu)

Karolína Fialová kaja@paprsek43.cz (zástupkyně vůdkyně oddílu)

Schůzky:

  • Ledňáčci v úterý 16:30-18:00
  • Světlušky v pondělí 17:00-18:30
  • Veverky ve čtvrtek 17:30-19:00

PŘIHLÁŠKA DO STŘEDISKA KE STAŽENÍ ZDE!